Włodek Pawlik Solo / Gdańsk – XII Euro Chamber Music Festival

PROMOCJA 3 w cenie 2!
Oferta ważna na platformie sprzedażowej interticket.pl przy zakupie 3 biletów najwyższej kategorii.
Wyjątkowy recital z okazji Dnia Ojca, światowej sławy pianisty i kompozytora, jedynego laureata nagrody GRAMMY w historii polskiego jazzu.
Koncert w ramach XII EURO Chamber Music Festival Gdańsk 2023 (www.eurochambermusicfestival.com).
Przewidziany jest nowatorski układ zabytkowej Sali Mieszczańskiej, w którym scena zostanie umieszczona centralnie a audytorium dookoła.
Podczas przerwy instrument zostanie obrócony o 180°.
Włodek Pawlik jest laureatem nagrody GRAMMY za płytę „Night in Calisia” w kategorii „The Best Jazz Large Ensemble”(Los Angeles 2014). Jego albumy osiągają na rynku status złotych i platynowych płyt.
Absolwent klasy fortepianu prof. Barbary Hesse-Bukowskiej w Akademii Muzycznej im, F.Chopina w Warszawie, a także Wydziału Jazzu na Hochschule für Musik w Hamburgu. Uzyskał doktorat oraz habilitację na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, gdzie aktualnie prowadzi wykłady z improwizacji. W roku 2023 otrzymał tytuł Profesora z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W dorobku artysty znajduje się 45 autorskich płyt, szereg dzieł muzyki filmowej, kompozycji orkiestrowych, muzyki do baletu, opery i utworów wokalnych, charakteryzujących się unikalną, oryginalną umiejętnością syntezy różnych gatunków muzycznych.
Wśród wielkiej ilości nagród i odznaczeń Włodka Pawlika wymienić wypada: Odznaczenie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Honorowe Obywatelstwo Miasta Kalisza oraz Miasta – Ogrodu Podkowy Leśnej. „Koryfeusz” Muzyki Polskiej w kategorii „Osobowość Roku 2014”. Nagroda „Anioł Jazzu” (Lotos Jazz Festival); Artysta Roku 2014 wg Jazz Forum Laureat nagrody polskiego przemysłu muzycznego „Fryderyk”.
Współpracował m. in. z tak wybitnymi muzykami jak: Randy Brecker, Mike Stern, Arturo Sandowal, Billy Hart, Tom Kennedy.
Z najnowszych wydarzeń: w roku 2021 artysta otrzymał nominację do 23. Polskich Nagród Filmowych – Orły, za muzykę do filmu Małgorzaty Imielskiej „Wszystko dla mojej matki”.
W 2021 również powstały trzy projekty kompozytorskie Pawlika – „Baczyński 100” wydany na płycie CD -Premiera -marzec 2022, „Norwid/ Pawlik” – realizacja dla TVP oraz Trzy pieśni do poezji Zbigniewa Herberta – wykonane wraz ze światowej sławy śpiewakiem Robertem Gierlachem – baryton, na dorocznej Gali wręczenia Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Z. Herberta 15.09.2021 w Teatrze Polskim w Warszawie. W roku 2022 w Teatrze Muzycznym w Poznaniu miała miejsce premiera musicalu „Irena” opisującego dzieje życia Ireny Sendlerowej. Spektakl ten miał mieć premierę w 2021 roku w Nowym Jorku jednak z powodu pandemii nie udało się go zrealizować.
W 2023 odznaczony złotym Medalem „Zasluzony Kulturze – Gloria Artis”.
Festiwal dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.
Organizator: Stowarzyszenie Artystów „Zdolni do Wszystkiego”
Współorganizatorzy: Nadbałtyckie Centrum Kultury, Fundacja Ars Sine Qua Non
Mecenas Festiwalu: Hotel Number One by Grano – Grano Hotels
Sponsor Festiwalu: Restauracja Mamma Mia Zielona Pietruszka
Partner Honorowy: BIBUS MENOS
Partner Strategiczny: Presto. Muzyka Film Sztuka
Partnerzy: EFFE 2022-2023, Fundacja Meakultura, Save the Music, przesluchania.com, Verden Foto, cameralmusic.pl.