Włodek Pawlik Trio w Sochaczewie 2021

W niedzielny wieczór 8 sierpnia 2021 r. rozpoczął się III Sochaczewski Festiwal Jazzowy. W amfiteatrze wystąpiła grupa Włodek Pawlik Trio. Muzycy zagrali brawurowy koncert, który wzbudził zachwyt sochaczewskiej publiczności.

Włodek Pawlik to jeden z najbardziej utytułowanych polskich muzyków jazzowych, laureat m.in. Grammy i Orłów. Jego Trio zainaugurowało tegoroczny festiwal jazzowy w Sochaczewie. Koncert odbył się w nowym amfiteatrze, publiczność przybyła bardzo licznie i gorąco oklaskiwała muzyków. Usłyszeliśmy kompozycje autorskie Włodka Pawlika, w tym „Night in Calisia”, ale i interpretacje klasyki – Paderewskiego, Chopina i Moniuszki. Trio w skłądzie fortepian, kontrabas (wymieniany w niektórych utworach na gitarę basową) i perkusja zabrało słuchaczy w piękną podróż po różnych muzycznych światach. Widać było, że muzykom w Sochaczewie gra się znakomicie, porozumienia między nimi a publicznością było wyczuwalne.

Bardzo dobrze sprawdził się też amfiteatr – obiekt daje możliwość słuchania muzyki w dobrej jakości i niezłych warunkach.

Fragment koncertu możecie zobaczyć na naszym Facebooku.

LINK DO ARTYKUŁU –  https://e-sochaczew.pl/artykul/wlodek-pawlik-trio/700226