Włodek Pawlik TRIO – Miejska inauguracja roku kulturalnego 2021

Po raz kolejny Prezydent Chorzowa zainauguruje sezon kulturalny w naszym mieście. Z tej okazji wręczy statuetki „Chłopca z łabędziem” – Nagrody w dziedzinie kultury.
Przypomnijmy, że wielu twórców i artystów związanych z Teatrem Rozrywki zostało już uhonorowanych tą prestiżową nagrodą: Marcel Kochańczyk, Stanisław Ptak, Dariusz Miłkowski, Maria Meyer, Jacenty Jędrusik, Piotr Wojtasik, Elżbieta Okupska, Jerzy Jarosik, Robert Talarczyk, Izabella Malik, Barbara Ptak, Krzysztof Karwat, Janusz Krzypkowski, Jolanta Król, Alona Szostak, Ewa Zug, Katarzyna Aleksander-Kmieć, Barbara Ducka i Artur Święs.
W tym roku podczas inauguracji na chorzowskiej scenie wystąpi:
Włodek Pawlik Trio
Zespół firmowany nazwiskiem światowej sławy pianisty i kompozytora jazzowego – Włodka Pawlika to jedna z najważniejszych formacji polskiego jazzu, odnosząca sukcesy na arenie międzynarodowej, mająca swój udział w najbardziej spektakularnym sukcesie polskiego jazzu – zdobyciu nagrody Grammy w 2014 roku za płytę „Night In Calisia” nagraną z amerykańskim trębaczem Randy Breckerem oraz Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej. To zespół stanowiący od niespełna 30 lat główną płaszczyznę realizacji kompozytorskich i interpretatorskich wizji lidera.
Na koncert Włodek Pawlik Trio przygotowany jest wyjątkowy program, w którym prezentowane będą utwory z bestsellerowego albumu „Pawlik/Moniuszko-Polish jazz” z roku 2019. Jak sam tytuł wskazuje inspiracją do powstania płyty były kompozycje Stanisława Moniuszki – twórcy polskiej opery narodowej i Śpiewników domowych. Na płycie znajdziemy absolutne perełki-najsłynniejsze arie i pieśni w mistrzowskiej aranżacji Pawlika – Prząśniczka, „Pieśń wieczorna”, „Ten zegar stary”, „Gdyby rannym słonkiem”, „Szumią jodły na gór szczycie”, „Aria z kurantem” i inne.
ℹ️KASA BILETOWA
〰〰〰〰〰〰〰〰〰
kasa czynna: w godz. 14.00-20.00
oraz w dniach, w których nie odbywają się spektakle: od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00*
ℹ️BIURO PROMOCJI I OBSŁUGI WIDZA
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
czynne: od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00
tel. (+48) 32 346 19 31 do 32
e-mail: bow@teatr-rozrywki.pl
ℹ️ZASADY PRZEBYWANIA W TEATRZE
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
Ze względu na sytuację epidemiologiczną przygotowaliśmy kilka prostych zasad, dzięki którym wszyscy będziemy mogli czuć się bezpiecznie ? bit.ly/zasadybezpieczenstwatr
INFORMACJE POBRANE Z: LINK