Włodek Pawlik Trio i Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej

Laureata nagrody Grammy Włodek Pawlik w specjalnym koncercie z okazji 105 rocznicy powołania Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego!
20 października (piątek) o godzinie 18:00 w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie odbędzie się specjalny koncert, który uczci wyjątkową uroczystość. Na scenie teatru zabrzmią najsłynniejsze arie i pieśni Stanisława Moniuszki w mistrzowskiej aranżacji Włodka Pawlika. Jako że ojciec polskiej opery narodowej obficie czerpał z folkloru, w koncercie towarzyszyć będzie Włodkowi Pawlikowi renomowany Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej. W swojej długiej historii „Ziemia Cieszyńska” nie tylko nie miała dotąd okazji wystąpić w pieśniach Moniuszki, wyjątkowy dla zespołu jest także sam projekt, łączący folklor, klasykę i jazz. W programie znajdą się m.in. „Prząśniczka”, „Pieśń wieczorna”, „Ten zegar stary”, „Gdyby rannym słonkiem”, „Szumią jodły na gór szczycie”, „Aria z kurantem”. Zapowiada się wysokiej rangi wydarzenie muzyczne, w którym udział wezmą Włodek Pawlik Trio w składzie: Włodek Pawlik – fortepian, Damian Kostka – kontrabas i Patryk Dobosz – perkusja oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej – przygotowany przez Aleksandrę Paszek-Trefon oraz Wojciecha Trefona.
Włodek Pawlik – pianista jazzowy i kompozytor, jedyny laureat nagrody GRAMMY w historii polskiego jazzu za płytę „Night in Calisia” w kategorii „The Best Jazz Large Ensemble”(Los Angeles 2014). Jego albumy osiągają na rynku status złotych i platynowych (m.in. podwójna platynowa płyta za Night in Calisia).
Organizatorami obchodów 105. rocznicy powołania Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego są Miasto Cieszyn i cieszyński Teatr im. Adama Mickiewicza. Doceniając znaczenie tej rocznicy dla całego regionu, organizację koncertu wsparły władze Powiatu Cieszyńskiego oraz Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej (których historia zaczyna się w 1894 roku). Mecenasem koncertu jest firma Eletrometal, a partnerem koncertu – Hotel Liburnia.
Bilety w cenie 40 zł, 55 zł, 75 zł.
Gorąco zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie!