Koncert Pawlik & Pawlik Duo / Salon Jazzowy – Warszawskie Towarzystwo Muzyczne

Fundacja EuroJAZZ i Warszawskie Towarzystwo Muzyczne zapraszają na koncert!
6 grudnia 2023, godz. 19.00
Włodek Pawlik – fortepian
Łukasz Pawlik – wiolonczela
Bilety do nabycia na www.kicket.com oraz przed koncertem w kasie (gotówką!).
Przed koncertem Artyści będą gościć na żywo w RadioJAZZ.FM w audycji #salonowerozmowy (start godz. 17.00)
Muzyczny projekt ojca i syna. Koncert „Pawlik&Pawlik” to prezentacja improwizowanego dialogu fortepianu z wiolonczelą na pograniczu różnych estetyk. Usłyszeć można odniesienia zarówno do klasyki, jazzu, jak i world music. Muzycy zaprezentują w większość utwory Włodka Pawlika z różnych albumów, ale także zaprezentują kompozycję Łukasza Pawlika – „Reflection” z ostatniego albumu „Long-Distance Connections”.
Włodek Pawlik jest międzynarodowo uznanym pianistą jazzowym i kompozytorem, laureatem najważniejszej na świecie nagrody muzycznej Grammy za album „Night In Calisia” (2014). W swoim dorobku ma 44 autorskie płyty, jest twórcą muzyki filmowej, baletowej, teatralnej, muzyki do słuchowisk radiowych oraz do poezji, laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Lider formacji Włodek Pawlik Trio, z którą koncertował na całym świecie. Współpracował z wieloma znakomitymi muzykami, takimi jak m.in. Randy Brecker, Mike Stern, Billy Hart, Richie Cole, Scott Hamilton, Janusz Muniak.
Łukasz Pawlik – multiinstrumentalista (gra na wiolonczeli, fortepianie, perkusji, gitarze basowej), kompozytor, aranżer. Laureat wielu nagród zarówno jako wiolonczelista, jak i pianista zespołu jazzowego Kattorna, z którym zdobył m.in. główną nagrodę na Berlin Jazz&Blues Award w 2006 roku. W swoim dorobku ma kilka albumów, w tym dwa autorskie „Lonely Journey” i „Long-Distance Connections” (2021). W nagraniach albumów wzięli udział znakomici muzycy, m.in. Randy Brecker, Mike Stern i Dave Weckl, Tom Kennedy, Michael „Patches” Stewart. Jest także autorem 3 Fantazji na orkiestrę symfoniczną i trio jazzowe, które miały swoją premierę w grudniu 2022 z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie.
Włodek Pawlik i Łukasz Pawlik mają w swej dyskografii wyjątkowo oryginalne przedsięwzięcie – dwupłytowy album „ 4 Works 4 Orchestra” (wyd. 2016 Pawlik Relations) z kompozycjami symfonicznymi W.Pawlika m.in. dedykowany Łukaszowi Koncert wiolonczelowy „Cellomania” oraz „We are from here” – utwór na dwa fortepiany, orkiestrę smyczkową i sekcję jazzową.
????????????????????????????????????????????????????????????????
Salon Jazzowy to szczególne miejsce na jazzowej mapie Warszawy – koncerty mają charakter kameralnego spotkania bez podziału na scenę i publiczność, a muzycy grają na wyciągnięcie ręki. Występujący jazzmani to mistrzowie gatunku lub młodzi, ale szczególnie utalentowani młodzi adepci jazzu.
Współfinansowanie: m.st. Warszawa
Organizator: Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki i Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ