Moniuszko / Włodek Pawlik Trio / Symphonic Jazz

MONIUSZKO INACZEJ z Włodek Pawlik Trio
⭐️Włodek Pawlik – kompozytor i pianista – jest laureatem wielu znaczących konkursów i festiwali polskich i zagranicznych oraz zdobywcą wielu nagród m.in. Grammy 2014 (za płytę „Night In Calisia”), a jego twórczość muzyczna podziwiana jest przez publiczność daleko poza granicami naszego kraju. W dorobku kompozytorskim, tego przede wszystkim jazzowego artysty, znajdują się ścieżki dźwiękowe do filmów fabularnych i dokumentalnych, utwory na orkiestrę kameralną i symfoniczną, muzyka baletowa, muzyka dla teatrów telewizji, do spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych oraz opera. Muzyk współpracował z wieloma wykonawcami polskiego i amerykańskiego jazzu, takimi jak: Janusz Muniak, Randy Brecker, Scott Hamilton, Billy Hart, Richie Cole, Mike Stern, Tom Kennedy czy Western Jazz Quartet.
???????? Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja na naszej scenie królować będzie oczywiście Moniuszko, ale… w opracowaniach i aranżacjach właśnie Włodka Pawlika. Tym razem utwory naszego narodowego kompozytora zabrzmią inaczej niż zdążyliśmy się przyzwyczaić; inaczej, ale równie atrakcyjnie i wartościowo! Włodek Pawlik jest, bowiem mistrzem muzycznego collage’u i mamy właśnie wspaniałą okazję by doświadczyć wyobraźni muzycznej tego Artysty. Zespołowi Włodek Pawlik Trio towarzyszyć będzie orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją – Marty Kosielskiej. Zapowiada się koncert, jakiego na naszej scenie jeszcze nie było!
???? Jesteśmy przekonani, że lubiana przez nas muzyka Stanisława Moniuszki w nowej – współczesnej i jazzowej – aranżacji będzie miłym akcentem w obchodach tak ważnego dla nas Święta.
Zapraszamy – jazzowy Moniuszko – czemu nie❗️