Moniuszko Superstar

Moniuszko Superstar with special guest Włodek Pawlik – Grammy Award Winner
DATE: Saturday, October 26, 2019 – TIME: 7 pm to 10 pm
DOORS OPEN: 6 pm ~ Ages: 7+
Tickets & Info: https://copernicuscenter.org/moniuszko-superstar/

Stellar jazz trio and Grammy Award winners: Włodek Pawlik (piano), Paul Wertico (drums) with Tom Knific (bass) will be Paderewski Symphony Orchestra guest artists for a one-of-a-kind concert at the Copernicus Center.
The concert audience will get a chance to listen to original music by Moniuszko and then compare it with Pawlik’s arrangements for Jazz Trio and Symphony Orchestra.
Z okazji Roku Moniuszki – Moniuszko Superstar!
Paderewski Symphony Orchestra inauguruje 23 sezon koncertowy spektakularnym wydarzeniem artystycznym – Sobota, 26 października o 7 pm, Copernicus Center 773 467 9000
Muzyka Stanisława Moniuszki, niczym filmowy soundtrack, towarzyszy naszej polskiej codzienności, zdawałoby się, od zawsze. W tym roku słuchamy jej uważniej, śpiewamy powszechniej, gramy nie tylko w operze i w filharmonii…Trwa Rok Stanisława Moniuszki, uchwalony przez Polski Sejm dla uczczenia 200. rocznicy urodzin kompozytora.
“Narodowe Granie – Wiwat Moniuszko!”, zainicjowała para prezydencka w niedzielę, 5 maja (w dniu urodzin Mistrza), muzycznym maratonem przed Pałacem Prezydenckim, transmitowanym przez ogólnopolskie stacje radiowe i telewizyjne. Przez całe lato muzyka Moniuszki rozbrzmiewała na placach, w parkach i w amfiteatrach wielu polskich miast, w wykonaniu orkiestr, zespołów jazzowych, folkowych, chórów i znanych solistów. Ludzie nie tylko słuchali: śpiewali, tańczyli, bawili się, wzruszali. Wiele podobnych koncertów z udziałem znakomitych artystów polskich i zagranicznych odbyło się w stolicach europejskich, m.in. w Brukseli, Bukareszcie, Madrycie, Paryżu, Pradze, Rzymie, Berlinie, Sztokholmie, Wiedniu, a także za wschodnią granicą – w wielu miastach Rosji, Ukrainy i Białorusi.
Chicago dołącza do tej niezwykłej artystycznej uczty wydarzeniem, jakiego jeszcze nie było!
Koncert Moniuszko Superstar! wypełnią największe przeboje Mistrza. Usłyszymy je najpierw w wersjach oryginalnych, czyli w wykonaniu solistów, chóru i Paderewski Symphony Orchestra pod dyrekcją Wojciecha Niewrzoła, a zaraz potem pojawią się na scenie artyści zupełnie innych gatunków muzyki. Będą to gwiazdy światowego formatu: po raz pierwszy w Chicago – Włodek Pawlik, jedyny polski artysta nagrodzony GRAMMY AWARD oraz Amerykanie: Tom Knific, i Paul Wertico (7 Grammy Awards!). W ich wykonaniu – nadal z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej, będziemy świadkami genialnych, rozrywkowo – jazzowych wersji ulubionych moniuszkowskich tematów.
Publiczność PaSO przywykła już do zabawy muzyką, balansowania na pograniczu różnych gatunków, prowokacji i konfrontacji, jakie funduje im Barbara Bilszta – dyrektor i autorka kolejnych projektów. To jedyne takie wydarzenie na skalę światową! – zapewnia Barbara Bilszta. Dzięki przyjaźniom Włodka Pawlika pozyskaliśmy do współpracy artystów, do których bardzo trudno dotrzeć. Podsunęliśmy im nasz własny temat – naszą polską muzykę. Zagłębią się w moniuszkowskie – polskie klimaty i to, zapewniam, nie z uprzejmości, ale z czysto artystycznych pobudek. Po prostu, zachwyciły ich, zainspirowały.
Jak na wskroś polska muzyka sprzed 150 lat wypadnie w zderzeniu z twórczą wyobraźnią i wirtuozostwem muzycznych gwiazd XXI wieku, przekonają się chicagowscy fani dobrej muzyki już za kilka dni.
Zapraszamy do Copernicusa publiczność bardzo młodą i dorosłą, fanów klasyki, opery, jazzu, muzyki popularnej, melomanów i tych, którzy po prostu chcą spędzić wieczór wypełniony piękną muzyką, przeżyć niezapomniane emocje, poznać najwybitniejszych muzyków naszych czasów i – oprócz tego wszystkiego – zabrać do domu CD, selfie z gwiazdami i autografy!
Moniuszko Superstar! Sobota, 26 Października o 7 pm, Copernicus Center.
Bilety: Biuro PaSO, tel.773 467 9000 (5844 N. Milwaukee Ave, Chicago), Biura DOMA i POLAMER, Księgarnia D&Z, Copernicus. W internecie: copernicuscenter.org, bilety.com, pasochicago.org

https://www.facebook.com/events/2403593836581442