Kolędy Polskie – Jazz Piano Solo // Radio Kielce

Koncert Włodka Pawlika na wielki finał akcji „Nadzieja pod choinkę”

 

Wielki finał charytatywnej akcji Radia Kielce „Nadzieja pod choinkę” już dziś (piątek, 22 grudnia) w Studiu Gram naszej rozgłośni. Podczas wyjątkowego, świątecznego koncertu, wybitny muzyk, jazzman Włodek Pawlik zagra najpiękniejsze polskie kolędy.

– Mam nadzieję, że wszyscy, którzy pojawią się na dzisiejszym koncercie, będą mieli fantastyczną strawę duchową – mówi Paweł Solarz, kierownik redakcji muzycznej Radia Kielce. Dodaje, że będzie to piękny wstęp do tego, co będzie działo się w naszych domach w niedzielę po południu. Podkreśla, że interpretacje kolęd Włodka Pawlika są naprawdę wyjątkowe. – Ma on swoją specyfikę gry, którą trzeba po prostu poczuć na żywo i cieszyć się razem z nim – zaznacza.

Słuchacze mogą też liczyć na niespodzianki. Poza kolędami jazzman być może pokusi się o fragmenty albumu „Night in Calisia”, który nagrany wspólnie z Randym Breckerem i Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej dał kompozytorowi statuetkę Grammy – najbardziej ikoniczną nagrodę muzyczną na świecie.

Koncert w wykonaniu wyjątkowego jazzmana Włodka Pawlika zwieńczy trwającą od niemal tygodnia akcję charytatywną Radia Kielce. Renata Morąg, sekretarz redakcji Radia Kielce przypomina, że zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na odbudowę domu rodziny z Motkowic.