„Baczyński 100” – Festiwal Lubartowska Jasień Muzyczna

18.09 – niedziela godz. 19:00 – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie
Wieczór poezji i jazzuWieczór poezji i jazzu: BACZYŃSKI "100" - Pawlik,Wilk,Bałata,Kostka,Konrad,Barszczewska,Schejbal
Włodek Pawlik – fortepian
Natalia Wilk – wokal
Marek Bałata – wokal
Łukasz Pawlik – syntezatory
Damian Kostka – bass
Cezary Konrad – perkusja
Grażyna Barszczewska – recytacja poezji
Jerzy Schejbal – recytacja poezji
Program: BACZYŃSKI „100”
Widowisko „Baczyński 100”, z okazji setnej rocznicy urodzin poety, miało swoją premierę w Warszawie w Amfiteatrze na Woli 1 sierpnia 2021 w dniu 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W marcu 2022 ukazała się na rynku płyta „Baczyński 100”, którą Włodek Pawlik zadedykował walczącej Ukrainie.
Więcej informacji o artystach można znaleźć na stronie: www.lubartowskajesien.pl
Na koncerty w Sali Rycerskiej i PMDKu obowiązują bezpłatne rezerwacje pod numerem tel. +48 668 555 373, albo mailowo: rezerwacja@lubartowskajesien.pl
O Fundacji Rzeka EN
Fundacja Rzeka EN powstała w 2019 r. z inicjatywy Edwarda Wolanina – wybitnego polskiego pianisty, chopinisty i pedagoga. Jej celem jest działalność oświatowo-kulturalna w kraju i zagranicą, szczególnie w zakresie wspierania, promocji i pomocy w rozwoju kariery dzieci i młodzieży uzdolnionych muzycznie, a także dorosłych artystów muzyków. Największymi przedsięwzięciami kulturalno-edukacyjnymi dotąd zrealizowanymi przez Fundację Rzeka EN są: Czarnoleski Festiwal Sztuk (4 edycje), Festiwal Warmia Piano & Art Days w Lidzbarku Warmińskim (2 edycje), I Letnie Mistrzowskie Warsztaty Muzyczne w Zamościu (1 edycja) oraz Festiwal Lubartowska Jesień Muzyczna. Oprócz tego Fundacja współorganizuje liczne koncerty, konsultacje metodyczne dla nauczycieli szkół muzycznych oraz wykłady. W każdym z naszych działań staramy się wspierać polską kulturę, polskich artystów i dzielić się z naszymi odbiorcami tym co najlepsze.