Wydarzenia

'Tribute to Stephane Grappelli'

2011-02-05 19:00:00 (0 komentarzy)

Jazz w Kasynie

W sobotę 5 lutego o godz. 19.00, impreza 'Jazz w Kasynie' gościć będzie Trio Macieja Strzelczyka w składzie:

  • Maciej Strzelczyk - skrzypce
  • Krzysztof Woliński - gitara
  • Paweł Puszczało - kontrabas

Gospodarz wieczoru: Włodek Pawlik.

Koncert poświęcony będzie wielkiemu skrzypkowi francuskiemu Stephanowi Grappelli. Program wypełnią  standardy jazzowe.

Maciej Strzelczyk od wielu lat zaliczany jest do czołówki wiolinistów jazzowych. Został zauważony na wielu festiwalach zdobywając m.in. wyróżnienie na Jazz Juniors, Złoty Smyczek na MFSJ im. Zbigniewa Sejferta  w Szczecinie, wyróżnienie dla najlepszego instrumentalisty na Festiwalu Jazz nad Odrą oraz Klucz do Kariery na Pomorskiej Jesieni Jazzowej. Jako leader grupy Set-Off otrzymał II nagrodę na Festiwalu Jazzowym w Hoeilart w Belgii. Współpracuje z takimi znakomitościami sceny jazzowej, jak: M. Bliziński, K. Jonkisz, S. Kulpowicz, W. Nahorny, Z. Namysłowski ,T. Stańko. W latach 90-tych koncertował m.in. z Irwingiem Lee III Jr., P. Caterine, P. Blanchard. Sześciokrotnie magazyn Jazz Forum ogłosił go pierwszym skrzypkiem jazzowym w Polsce. Był dwukrotnie nominowany do Fryderyka w kategorii Muzyk Jazzowy oraz Płyta Jazzowa. Ma na swoim koncie dwie płyty autorskie: MUSIC FOR M i JOBIM. Wraz z grupą jazzową The World Strings Trio, nagrał płytę dla J. BIRD RECORDS (USA). Jego następne płyty to World strings trio LIVE IN KIEV oraz JAZZ BALLADS FOR TRIO.

W roku 2008 nagrał z Krzysztofem Jakowiczem i Andrzejem Jagodzińskim pytę Grappelli Project dedykowana  francuskiemu skrzypkowi Stephanowi Grappellemu. Jego najnowsze trio jest kontynuacja formacji World String Trio z Krzysztofem Wolińskim - gitara i Pawłem Puszczało - kontrabas.

Bilety: 20 ZŁ/15 ZŁ.

Ograniczona ilość miejsc. Sprzedaż biletów na godzinę przed koncertem.

Sponsor: Biostudio

Patroni Medialni: Jazz Forum, Varsaw Vioce, independent.pl, Gazeta WPR,wpr24.pl, Obiektyw.info, Brwinów24.pl, Gazeta Bogoria.

> Link

Wróć