Wydarzenia

"Era Shaffera" w Warszawie

2014-11-21 19:00:00 (0 komentarzy)

6. Festiwal Era Schaeffera organizowany przez Fundację Przyjaciół Sztuk AUREA PORTA odbędzie się 21 listopada 2014 roku w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Tegoroczna edycja zbiega się w czasie z 85. urodzinami profesora Bogusława Schaeffera. Poza głównym wydarzeniem multimedialnym (21.11) towarzyszyć jej będzie panel dyskusyjny z udziałem prof. Richarda Demarco, który odbędzie się 19 listopada w Senacie RP.


W 6. edycji Ery Schaeffera wezmą udział: muzycy - Włodek Pawlik, Marcin Wyrostek z zespołem Tango Corazon, Jorgos Skolias, Bronek Duży, Urszula Bereźnicka Pniak, Piotr Pniak, The White Kites, aktorzy - Marek Frąckowiak, Waldemar Obłoza , Sean Palmer oraz tancerz Witek Jurewicz.


Era Schaeffera jest energetycznym widowiskiem multimedialnym z elementami performance, na które składa się większość elementów twórczości Bogusława Schaeffera. Jest interaktywną i audiowizualną przestrzenią teatralną, taneczną i muzyczną, która pulsuje dramaturgicznym i muzycznym rytmem, za każdym razem ukazując dzieła Mistrza w ich różnych kontekstach. Festiwal jest otwarciem artystycznego świata Schaeffera na artystów, na miasto i jego mieszkańców. Po pięciu edycjach śmiało można powiedzieć, że Era Schaeffera wpisała się już na stałe w cykl wydarzeń kulturalnych Warszawy.


- Era Schaeffera to gala improwizacji, spotkania twórców muzyki, teatru, plastyki, tańca, wpisane w zastosowaną w widowisku technikę collage. To festiwal wyobraźni stymulowanej dźwiękiem, obrazem, ruchem, to przede wszystkim hołd dla sztuki. Poprzez twórczą wymianę energii, najśmielsze kombinacje i połączenia chcemy odczytywać i odkrywać dzieła Schaeffera na wielu różnych płaszczyznach - mówi Maciej Sobociński, reżyser Ery Schaeffera

http://www.aureaporta.eu/

files/events/era-shaeffera-2014_poster_428x533.png

Wróć