Muzyka > Muzyka teatralna

Elektryczny Parkiet

[2010 Teatr Narodowy]
Muzyka do spektaklu "The New Electric Ballroom" Endy Walsh'a.

Sztuka irlandzkiego pisarza Endy Walsha (znanego w Polsce z dramatów "Disco Pigs", "Farsa z Walworth" i "Uwięzieni") została nagrodzona Fringe First Award i Herald Archangel Award na festiwalu w Edynburgu w 2008 roku.

"Senne, nadmorskie miasteczko położone na klifie. Trzy siostry nie mogą uporać się ze swoją przeszłością i inscenizują w nieskończoność dzień, który zmienił całe ich życie. W ich "bezpieczny", zamknięty świat czasami tylko wkracza handlarz ryb, Patsy."

> O spektaklu na stronach Teatru Narodowego

Novecento

[2009 Polskie Radio]
Muzyka do słuchowiska radiowego 'Novecento' została uhonorowana nagrodą za muzykę oryginalną na festiwalu 'Dwa Teatry' 2009 w Sopocie.

«"Novecento" to radiowa adaptacja monodramu włoskiego pisarza Alessandro Baricco, opowiadająca historie genialnego pianisty, który zyskał przydomek "największego na oceanie."

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/75064.html

Stygmatyczka

[2007]

"(...) Dramat Sceny Faktu jest rekonstrukcją sześciu lat, kiedy mistyczka i stygmatyczka, Siostra Wanda Boniszewska, stanęła samotnie do walki z systemem ateizmu."

http://www.filmpolski.pl/

Pan Dwadrzewko

[2004]

"Familijne życie płynęło miło i spokojnie aż do chwili, gdy w lokalu pojawił się nagle nieznajomy mężczyzna. Nieznajomy bezzwłocznie i szarmancko się przedstawił jako Dwadrzewko, przyjaciel domu (...) Nie minęło jednak wiele dni, a progi domu okazały się niezupełnie swoje. Stanęli w nich kolejni nieproszeni goście, w tym dama w bieli, starsza pani w czerni, oraz, ku uciesze dziadka, dziewczyna bez jakiegokolwiek przyodziewku.."

http://www.filmpolski.pl/

Królowa Chłodu

[2001]

"Współczesny spektakl dla młodzieży, którego scenariusz zainspirowała słynna baśń Hansa Christiana Andersena pt. "Królowa śniegu". Głównymi bohaterami przedstawienia Mularuka są sympatyzujący ze sobą nastolatkowie Kay i Gerda.

http://www.filmpolski.pl/

Napis

[2011]

Współczesna sztuka francuskiego autora z sukcesem wystawiona w wielu teatrach, także w Polsce. Teatr TV przygotował własną, oryginalna realizację tego komedio-dramatu będącego zjadliwą satyrą na tzw. poprawność polityczną.

"Pewnego dnia w porządnej dzielnicy, w porządnej kamienicy zamieszkałej przez samych porządnych lokatorów harmonię spokojnego bytowania mieszkańców zaburzył z pozoru nieistotny incydent. Pojawił się wulgarny napis wyryty w ścianie windy, adresowany do pana Lebruna, nowego mieszkańca domu. Obraźliwy napis staje się dla niego nie tylko zniewagą, na którą reaguje z nadwrażliwością neurotyka, ale też wpływa na ambicje, obraża honor. Pan Lebrun postanawia przeprowadzić prywatne śledztwo i wykryć autora inwektywy."

http://www.tvp.pl/

Na Wsi

[2004]

"Richard i Corinne nie zawsze potrafią panować nad swoimi emocjami. Gdy zaczynają krzyczeć, kiedy pękają wszelkie hamulce, ze strzępków rzucanych słów możemy wreszcie rozpoznać sytuację panującą w tej przykładnej z pozoru rodzinie"

http://www.filmpolski.pl/

Skarb

[2000]

"Skarb" jest debiutem dramatopisarskim Olgi Tokarczuk, "gwiazdy prozy młodszego pokolenia"

http://www.filmpolski.pl/

Spotkanie

[1998]

Spektakl telewizyjny

http://www.filmpolski.pl/